Toetusvõimalused Valgamaa ettevõtjatele, mittetulundusühendustele, kohalikele omavalitsustele 

esmaspäev, 24 jaanuar 10:54

Valgamaal tegutsevad LEADER tegevusgrupid, Mulgimaa Arenduskoda ja Valgamaa Partnerluskogu, avavad lähiajal toetuste taotlemise voorud.

Ootame kandidaate konkursile „Valgamaa Aasta tegu 2021“!

esmaspäev, 20 detsember 15:54

Hea Valgamaa inimene ja Valgamaa sõber, kutsume Sind esitama kandidaate konkursile „Valgamaa Aasta tegu 2021“!  

Valgamaa parimad ettevõtjad aastal 2021 on selgunud.

kolmapäev, 24 november 21:47

24. novembril Taagepera lossis toimunud pidulikul tunnustussündmusel kuulutati välja konkursi „Valgamaa ettevõtluse auhind 2021" võitjad. Konkursile laekus 54 tunnustamise ettepanekut.

MTÜ koolitus "Kuidas teenida raha?"

kolmapäev, 03 november 15:14

Kutsume osalema Valgamaa MTÜde koolitusel „Kuidas teenida raha?“ reedel, 12. novembril kell 10.00-15.00 Valgas, kohviku Johanna II korrusel.

 

Valgamaa ettevõtjate lühiseminar

teisipäev, 02 november 15:24

Kutsume Valgamaa ettevõtjaid lühiseminarile “Millist väärtust loob ettevõtjale teadlikult disainitud persoonibränd?” 11.11.2021.a Valgas, restoranis Lilli, algusega kell 14:00.

Iga organisatsiooni juht/meeskonnajuht on oma organisatsiooni esimene brändi kujundaja ning tal on suurim mõjuvõim turundamiseks. Iga organisatsiooni töötaja on parim brändisaadik, kes kujundab organisatsiooni mainet, loob väärtust tootele/teenusele, oskab teadlikult lähtuvalt eesmärgist rääkida lugusid ning luua tootele/teenusele sotsiaalset väärtust. Turundada organisatsiooni tooteid/teenuseid läbi persooni/läbi töötajate, siis on selge ja oluline eristumise koht. Persoonibrändi arendamisel peaks välja peab tulema selge seos tegevusvaldkonna ja nende vahel. Tegevused peaksid rääkima tugevamini, kui sõnad. Tugev ja tuntav persoonibränd on kindel konkurentsieelis, loob usalduse, nähtavuse ning tuntuse valdkonna eksperdina ja toob tegevustesse uusi võimalusi.

Karmis konkurentsis jääb silma see, kelle nimi tõuseb esile, keda teatakse, keda tuntakse!

 

Koolitaja: Signe Ventsel https://signeventsel.ee/signeventsel

 

Praktiline ja metoodiline osa:

Inspireeriv lühiloeng on seotud näidetega ja praktilised harjutustega, et kuuldu koheselt praktiseerida. Igale osalejatele täitmiseks - kasutamiseks töölehed.

Programmi läbimisel osalejad:

Mõistavad persoonibrändi arendamise olulisust ja kujundamise vajadust, tegelevad antud teemaga teadlikumalt ja sihipäraselt, olles ise väljapaistvad isikud ning sealjuures ettevõtte saadikud.

 

Päevakava:

14:00 – 14:30 kogunemine kohvi ja suupistetega

14:30- 15:30 millist väärtus loob persoonibränd? Miks see on oluline väikeettevõtjale? Millest persoonibränd koosneb?

15:30-15:45 kohvipaus

15:45-17:00 kuidas minust teada saadakse? Eneseturunduse kanalid. Head näited Eestist ja uuringust kõnekad faktid.

 

Üritus on suunatud Valgamaa ettevõtjatele.

Osalustasu 10.- €

Osalemise tingimused: kehtiv TÕEND COVID-19 vaktsineerimiskuuri läbimise või haiguse läbi põdemise kohta.

Registreerimine avatud kuni 09.11.2021.a.  https://forms.gle/g1mxBpN46anH8nf67

 

NB! Seminaril osalemise eest arvestatakse vähese tähtsusega riigiabi (VTA). Loe juurde ning vaata ettevõtte VTA jääki siit: http://www.fin.ee/riigiabi.

Koolitust rahastatakse Euroopa Liidu Regionaalarengu Fondi vahenditest. 

 

Lisainfo: 

Inga Tikk

Tel: 53033072

e-mail: inga.tikk@valgamaa.ee

Tunnusta Valgamaa ettevõtteid ja ettevõtluse edendajaid

neljapäev, 28 oktoober 15:51

Valgamaa Omavalitsuste Liit ja Valgamaa Arenguagentuur kuulutavad välja konkursi „Valgamaa ettevõtluse auhind 2021“, selgitamaks välja parimad, kes oma hea maine ja aktiivse tegevusega on aidanud kaasa maakonna positiivsele arengule.

Nominente on oodatud esitama kõik, nii asutused/ organisatsioonid, ettevõtted ja eraisikud.

LEADER toetuste taotlemise võimalused Mulgimaa piirkonnas

teisipäev, 26 oktoober 09:11

Avanemas on LEADER toetuste taotlemise voorud. Toetuse taotlust saavad esitada Mulgi vallas, Tõrva vallas (v.a Soontaga külas) ja Viljandi vallas (v.a endise Kolga-Jaani valla territooriumil) tegutsevad ettevõtjad, mittetulundusühingud (MTÜ), kohalikud omavalitsused (KOV) ja sihtasutused (SA).

Valgamaa koolide õpetajad osalevad Eesti esimeses rahatarkuse mentorklubis

kolmapäev, 06 oktoober 08:51

Maakondlike Arenduskeskuste võrgustiku ja Rahandusministeeriumi koostöös välja töötatud õpetajate rahatarkuse mentorklubi laieneb kõigisse maakondadesse. Valgamaalt osalevad klubis Lüllemäe Põhikooli, Valga Põhikooli, Keeni Põhikooli, Valga Gümnaasiumi, Tsirguliina Kooli, Valga Avatud Noortekeskuse, Kaitseliidu Valgamaa ringkonna ning Valga valla haridus- ja noorte töötajad. Klubitegevuses täienevad õpetajate rahatarkuse teadmised, et neid noortele edasi anda. Mentorklubist võtab osa 177 õpetajat üle Eesti, enamik neist kuuluvad Ettevõtliku Kooli võrgustikku.

Kagu-Eesti ettevõtluspäev. Kuidas ettevõtte arengule uus käik sisse saada?

esmaspäev, 27 september 10:24

Kagu-Eesti ettevõtluspäev toimub 6.ndal oktoobril  Võru kultuurimajas KANNEL.
Mis on kriitilised edufaktorid, mis aitavad omanikel põlvkondade vahetuse ettevõttes edukalt läbi viia, millised on alternatiivid siis kui üleandmist ei saa teha?  Kuidas ettevõtte väärtust arvutada? Millised on võimalused ärist väljumisel?
Teemat avab ettevõtete strateegilise juhtimise ekspert Indrek Saul ning oma kogemusi jagavad piirkonna ettevõtjad.

Valga Gümnaasiumi projekt jõudis edulugude konkursi finaali

teisipäev, 21 september 13:15

Haridusprogrammi Ettevõtlik Kool edulugude konkursi „Õppimine on põnev!“ komisjon on 103-st eduloost välja valinud 12 nominenti 4 erinevas kategoorias. Valgamaalt jõudsid finaali Valga Gümnaasiumi projekt „Valga Gümnaasiumi õpilased võrgutavad koole molekulaargastronoomiaga populaarteaduse võrku”. Laureaadid selguvad hariduskonverentsil „Ennast juhtiv väärtust loov noor ei ole imeloom!“ 04. novembril veebi vahendusel.

Ettevõtliku Kooli arendusjuhi Heidi Uustalu sõnul on märkamine ja tunnustamine äärmiselt oluline. „See on suur kiitus meie kõikidele haridusasutustele, õpetajatele, lapsevanematele ja noortele, kes õppetöö käigus või ka selle välisel ajal viivad ellu märkimisväärseid algatusi, mis edendavad meie kõigi ettevõtlikkust,“ lisab Uustalu. Tema sõnul on rõõmustav näha, et vaatamata möödunud keerulisele õppeaastale viidi koolides ja lasteaedades ellu mitmeid algatusi ja tegevusi, mis väärtustavad ettevõtlikku õpet. „Ettevõtlikult saab õppida igal ajal ja igal pool, seda tõestab ka meie tänavune edulugude konkurss, mille raames laekus hulganisti edulugusid distantsõppe ajast,“ selgitab Uustalu.Kultuuripärand