Ettevõtliku Kooli võrgustik on viimase viie aastaga kasvanud pea kümnekordselt

neljapäev, 28 jaanuar 11:35

Haridusprogramm „Ettevõtlik Kool“ sai alguse Ida-Viru maakonnast ja alustas laienemist teistesse maakondadesse viis aastat tagasi. Sellest ajast alates on võrgustik kasvatanud liikmete arvu pea  kümnekordselt: 17lt 145 õppeasutuseni. Nende seast on hindamise läbinud õppeasutusi 90, mis kõik kannavad kvaliteedimärgist „Ettevõtlik kool“ või “Ettevõtlik lasteaed“. Valgamaal võrgustikuga on liitunud Valgamaal 6 õppeasutust, millest 5 on läbinud hindamise.

Tööstusettevõtjatel võimalus osaleda EASi Digitaliseerimise Meistriklassis

teisipäev, 26 jaanuar 10:15

EAS koostöös BDA Consulting, Lean Digital, Flowit Estonia ja Digiwise’ga on avanud kandideerimise tööstussektori ettevõtetele suunatud Digitaliseerimise meistrikassi, mis aitab tuvastada ettevõttes protsessid, mille digitaliseerimine avaldab kõige enam mõju ettevõtte konkurentsivõimele.

Teisipäeval, 19. jaanuaril tutvustati Kagu-Eesti tööstusalade uuringu tulemusi  maakondade, kohalike omavalitsuste ning ministeeriumide esindajatele.

neljapäev, 21 jaanuar 12:17

Töö eesmärgiks oli kaardistada ja liigitada tööstus- ja ettevõtlusalad Kagu-Eestis lähtuvalt alade potentsiaalist ja taristu arenduse maksumusest sõltumata omandist ja arendajast. Töö teostas Cumulus Consulting OÜ, tellis ja rahastas Rahandusministeerium ning uuringu koostamist vedas eest Rahandusministeeriumi Võru talitus.

Kaugtöövõrgustiku Kupland esimene tegevusaasta osutus oodatust edukamaks

kolmapäev, 20 jaanuar 14:16

Kagu-Eesti kaugtöövõrgustiku Kupland esimene tegevusaasta osutus liikmetelt saadud tagasiside põhjal oodatust edukamaks. Esimest korda koostatud kaugtööstatistika kohaselt külastas Kagu-Eesti kaugtööteenuse pakkujaid 2020. aastal kokku 1400 inimest, mis on üle viie korra rohkem kui võrgustiku käimalükkamisel seatud eesmärk.

PRIA-maaelu mitmekesistamise toetuste taotlusvoor avaneb märtsis 2021

esmaspäev, 18 jaanuar 12:40

PRIA toetusmeetme 6.4 „Investeeringute toetamine majandustegevuse mitmekesistamiseks maapiirkonnas mittepõllumajandusliku tegevuse suunas“ eesmärk on eelduste
loomine uute töökohtade tekkeks väljaspool põllumajandussektorit.

Valgamaa Partnerluskogu toetuste taotlusvoor kogukonnameetmesse avaneb 1.veebruaril

esmaspäev, 18 jaanuar 12:22

1. veebruarist kuni 19. veebruari kella 16.00 on avatud kogukonnameetme taotlusvoor.
Toetust saavad taotleda mittetulundusühingud, sihtasutused ning kohalikud omavalitsused tegevusvõimaluste loomiseks. Projektide raames on võimalik osta põhivaralisi vahendeid ja seadmeid, kohandada ruume ning ehitada rajatisi. Lisainfo

 Eesti Töötukassa e-infohommik tööandjatele 22.01.2021

esmaspäev, 11 jaanuar 12:18

Töötukassa kutsub osalema Kagu-Eesti tööandjaid e-infohommikul „Koolitame koos töötajaid!“, mis toimub 22.01.2021 kell 10.00-11.30 Teamsi keskkonnas

Riik toetab Kagu-Eesti väikeettevõtjate arendusprojekte 690 000 euroga

reede, 08 jaanuar 15:25

Riigi Tugiteenuste Keskus otsustas toetada 15 Valga, Võru ja Põlva maakonnas tegutseva väikeettevõtja arendusprojekte, et aidata kaasa Kagu-Eesti piirkonna arengule ning mitmekesisemate töövõimaluste tekkele. Kokku toetatakse ettevõtjaid 690 000 euroga.

Valgamaa parimad ettevõtjad on selgunud.
 

laupäev, 28 november 00:53

Valga Kultuuri- ja huvialakeskuses 27. novembril toimunud pidulikul tunnustussündmusel kuulutati välja „Valgamaa ettevõtluse auhind 2020" konkursi võitjad. Konkursile laekus 38 tunnustamise ettepanekut.

Tunnustati maakonna parimaid vabaühendusi ja kogukondade eestvedajaid

neljapäev, 26 november 21:21

Täna toimus Greete motellis Valgamaa MTÜ-de aastaseminar Märka Tegusaid Ühendusi, mille raames tunnustati maakonna tublimaid vabaühendusi ja kogukondade eestvedajaid.Kultuuripärand