Kagu-Eesti ettevõtluse arengu toetusmeetme 3. voor on avatud 1.aprill-17.mai 2021

esmaspäev, 29 märts 17:09

Riigi Tugiteenuste Keskus (RTK) avab Kagu-Eesti ettevõtluse arengu toetusmeetme III vooru 1.04-17.05.2021.
Taotleja võib olla Valga, Võru või Põlva maakonnas tegutsev mikro- või väikeettevõtjast äriühing, kes on Eesti äriregistri andmetel tegutsenud vähemalt 24 kuud.​
Kagu-Eesti ettevõtluse arengu toetusmeetme määrus
Infopäeva slaidid.  

Alates 29.märtsist on võimalik taotleda ettevõtjatel toetust seoses COVID-19 koroonaviiruse levikuga.
 

kolmapäev, 24 märts 10:01

Toetuse sihtgrupiks on majutusettevõtjad, reisiettevõtjad, Tallinna vanalinna toitlustusettevõtjad, käsitöö-, suveniiri- ja Eesti disaini müüjad, kelle majandustegevust on negatiivselt mõjutanud COVID-19 viiruse puhangust tingitud erandlikud asjaolud. Toetust saab taotleda EAS e-keskkonnas.

Töötukassa maksab töötasu hüvitist töötajatele, kelle tööandja tegevus on COVID-19 haiguse tõkestamiseks kehtestatud piirangute tõttu märkimisväärselt häiritud.

Google alustab Eestis koolitusprogrammiga, et aidata kaasa majanduse taastumisele

kolmapäev, 17 märts 09:41

Rahvusvaheline tehnoloogiakontsern Google alustab aprilli alguses Eestis koolitusprogrammiga „Õpi koos Google’iga“, et aidata kaasa Eesti majanduse taastumisele pandeemiakriisist ning tõsta aasta lõpuks vähemalt 4000 inimese ja ettevõtte digitaalseid oskusi.

Veebiseminaride sari „E-kaubandusega alustaja ABC“

kolmapäev, 10 märts 10:01

Soovid alustada e-kaubandusega, kuid ei tea millest alustada? Koolitusprogramm “E-kaubandusega alustaja ABC” aitab Sul alustada!

Programmi raames toimuvad kolmel erineval teemal veebikoolitused nii eesti kui vene keeles, mis annavad alustavale e-kauplejale baasteadmised ja oskused seadusandlusest, turgudest ja trendidest, e-poe loomisest jpm.

Vabaühenduste e-infoseminar “MTÜ alustamise ja juhtimise põhitõed” toimub 2. märtsil kell 10.00

neljapäev, 18 veebruar 15:13

Kui soovite luua uut MTÜ-d, siis olete oodatud osalema vabaühenduste e-infoseminaril “MTÜ alustamise ja juhtimise põhitõed”  2. märtsil algusega kell 10.

PRIA maaelu mitmekesistamise meetme infopäev 17. veebruaril kell 10.00-12.00

kolmapäev, 03 veebruar 11:33

17.märtsil 2021 avaneb tegutsevale mikroettevõtjale (kuni 9 töötajat) majandustegevuse mitmekesistamise investeeringutoetuse taotlusvoor, mis toetab maapiirkonnas uute töökohtade teket väljaspool põllumajandussektorit. Vooru eelarve on 12 miljonit eurot. Maksimumtoetus 150 000€, omafinantseering 60%.

17.veebruaril toimunud infopäeva JÄRELVAATAMINE 

Põhjalik ülevaade toetuse tingimustest PRIA kodulehel.
PRIA toetuste infotelefon 737 7678

Ettevõtliku Kooli võrgustik on viimase viie aastaga kasvanud pea kümnekordselt

neljapäev, 28 jaanuar 11:35

Haridusprogramm „Ettevõtlik Kool“ sai alguse Ida-Viru maakonnast ja alustas laienemist teistesse maakondadesse viis aastat tagasi. Sellest ajast alates on võrgustik kasvatanud liikmete arvu pea  kümnekordselt: 17lt 145 õppeasutuseni. Nende seast on hindamise läbinud õppeasutusi 90, mis kõik kannavad kvaliteedimärgist „Ettevõtlik kool“ või “Ettevõtlik lasteaed“. Valgamaal võrgustikuga on liitunud Valgamaal 6 õppeasutust, millest 5 on läbinud hindamise.

Tööstusettevõtjatel võimalus osaleda EASi Digitaliseerimise Meistriklassis

teisipäev, 26 jaanuar 10:15

EAS koostöös BDA Consulting, Lean Digital, Flowit Estonia ja Digiwise’ga on avanud kandideerimise tööstussektori ettevõtetele suunatud Digitaliseerimise meistrikassi, mis aitab tuvastada ettevõttes protsessid, mille digitaliseerimine avaldab kõige enam mõju ettevõtte konkurentsivõimele.

Teisipäeval, 19. jaanuaril tutvustati Kagu-Eesti tööstusalade uuringu tulemusi  maakondade, kohalike omavalitsuste ning ministeeriumide esindajatele.

neljapäev, 21 jaanuar 12:17

Töö eesmärgiks oli kaardistada ja liigitada tööstus- ja ettevõtlusalad Kagu-Eestis lähtuvalt alade potentsiaalist ja taristu arenduse maksumusest sõltumata omandist ja arendajast. Töö teostas Cumulus Consulting OÜ, tellis ja rahastas Rahandusministeerium ning uuringu koostamist vedas eest Rahandusministeeriumi Võru talitus.

Kaugtöövõrgustiku Kupland esimene tegevusaasta osutus oodatust edukamaks

kolmapäev, 20 jaanuar 14:16

Kagu-Eesti kaugtöövõrgustiku Kupland esimene tegevusaasta osutus liikmetelt saadud tagasiside põhjal oodatust edukamaks. Esimest korda koostatud kaugtööstatistika kohaselt külastas Kagu-Eesti kaugtööteenuse pakkujaid 2020. aastal kokku 1400 inimest, mis on üle viie korra rohkem kui võrgustiku käimalükkamisel seatud eesmärk.Kultuuripärand