Tervise Arengu Instituut kutsub kõiki inimesi seksuaalsel teel levivate infektsioonide suhtes testima

teisipäev, 21 mai 11:57

 

20.–27. mail toimub üleeuroopaline testimisnädal, mille eesmärk on tõsta teadlikkust HIV ja teiste seksuaalsel teel levivate infektsioonide (STLI) testimise olulisusest ning rõhutada, et testimine on loomulik ja tavapärane osa tervislikust eluviisist kõigile seksuaalselt aktiivsetele inimestele.

 

Sõeluuringute teenusejuhi Maria Suurna arvamuslugu: sõeluuringul osalemine võib osutuda elupäästvaks

teisipäev, 14 mai 11:22

Eestis sureb igal aastal vähki ligi 4000 inimest. Mitmed nendest juhtumitest võiksid aga olla ennetatavad või ravitavad, kui inimesed käiksid aktiivselt sõeluuringutel, kirjutab Maria Suurna.

Õpetajate rahatarkuse mentorklubisse oodatakse nii alustajaid kui edasijõudnuid

teisipäev, 07 mai 15:47

Täna algas registreerumine õpetajate rahatarkuse viienda hooaja mentorklubidesse, kuhu on oodatud lasteaia- ja kooliõpetajad, noorsoovaldkonna ja raamatukogude töötajad. Esmakordselt avatakse grupp ka edasijõudnutele, kel mentorprogramm juba läbitud.

Kodukaunistamise konkurss „Eesti kaunis kodu 2024“

reede, 03 mai 11:22

Kodukaunistamise liikumise patroon on Eesti Vabariigi President.

 

Vabariiklikule konkursile „Eesti kaunis kodu“ on oodatud kandideerima traditsioonilised kodud, kui ka kaunilt kujundatud kortermajade ümbrused, külaplatsid, pargid, laste mängumajad, ühiskondlikud või tööstushoonete ümbrused.  Igast maakonnast valitakse välja 3 kaunist objekti.  

Tervisekassa pressiteade

teisipäev, 30 aprill 09:02

Rinnavähi sõeluuringu sihtrühm laienes: uuringule on kutsutud üle 100 000 naise

Tervisekassa ootab sel aastal rinnavähi sõeluuringule ligi 104 000 naist vanuses 50–74 aastat. Kui varasemalt olid sõeluuringule oodatud vaid 50–68-aastased, siis tänavu laiendati sihtrühma ka 70- ja 74-aastastega. See tähendab, et sõeluuringule kutsutute hulka lisandus umbes 15 000 naist.

 

Kuidas tuksub Eesti mehe süda?

kolmapäev, 24 aprill 12:02

Istuv eluviis ja ebatervislik toiduvalik panevad Eesti meeste südame üpriski ohtlikku seisu. Dr Martin Serg annab Eesti meeste südametervisest ülevaate. 

Dr Martin Serg soovitab elustiili tervislikumaks muutmisega alustada juba täna ning seada endale selleks teostatavad eesmärgid. Foto: erakogu

Õpi koos Google`iga! Tasuta veebiseminarid.

kolmapäev, 24 aprill 08:56

Koolitused digioskuste arendamiseks! Programm annab sulle tervikliku ülevaate digiturundusest, koolitajad toovad praktilisi näiteid ning jagavad kasulikke nippe, mida saad kohe oma ettevõttes kasutusse võtta.

Tehisintellekti väljakutsed ja võimalused ettevõtetele - infotund 09.05 veebis, TASUTA

kolmapäev, 24 aprill 08:48

Tehisintellekt (AI) on paljutõotav tulevikutehnoloogia. Mis see täpsemalt on ja kuidas see meie elu mõjutab? Infotunni eesmärk on aidata mõista AI võimalusi ja väljakutseid, et suurendada ettevõtte konkurentsivõimet.