Arst: Eesti puugid levitavad malaariasarnast viirust, ühelt puugilt võib saada ka mitu haigust

esmaspäev, 17 juuni 13:52

Soojenev kliima, heitlikum temperatuuride vaheldumine ning uute putuka- ja taimeliikide Eestisse levimine toovad Eestisse ka uued tervisega seotud küsimused. Suvise tervisemure puhul piisab enamasti kodusest ravist. Perearsti nõuandetelefoni 1220 arst-nõustaja dr Karina Ivanova selgitab, millal vajab suvine tervisemure aga meditsiinilist tähelepanu.

Pooled perearstid kasutavad patsientide tervisemurede lahendamiseks digiteenindusplatvorme

kolmapäev, 12 juuni 10:35

Tervisekassa perearstide digiteenindusplatvormide projektijuht Kristin Kuusk

Tervisekassa rahastab alates sellest aastast digiteenindusplatvormide kasutamist perearstiabis. Peamine eesmärk on pakkuda patsiendi ja perearstikeskuse vaheliseks suhtluseks turvalisi infotehnoloogilisi kanaleid, mis toetavad nii perearstikeskuste tööd kui ka lihtsustavad inimeste jaoks pöördumist oma perearsti poole.

Kõigil on õigus hingata saastumata õhku

esmaspäev, 03 juuni 15:56

Tervise Arengu Instituut (TAI) ja Tervisekassa tuletavad alanud teavituskampaaniaga „Hoia õhk puhas!“ meelde, et e-sigarettide suitsetamine ehk veipimine on keelatud samades kohtades, kus on keelatud ka tavasigarettide tarvitamine.

Alates 1. juulist muutub teraapiafondi rahastus

reede, 31 mai 17:35

Teraapiafond, mille kaudu on perearstid saanud oma patsiente suunata kliinilise psühholoogi, logopeedi ja füsioterapeudi vastuvõtule, on sellest aastast Tervisekassa hallata. Mida see muudatus inimeste ja tervishoiutöötajate jaoks tähendab, selgitab lähemalt Tervisekassa usaldusarst Katri Seersant.

TAI: Ühe perearsti ravida oli eelmisel aastal keskmiselt 17 inimest rohkem kui aasta varem

neljapäev, 30 mai 15:33

Tervise Arengu Instituudi (TAI) andmebaasis avaldatud Eesti tervishoiutöötajate 2023. aasta andmete kohaselt töötas eelmisel aasta novembri seisuga tervishoiutöötajaid ja -spetsialiste Eestis kokku 27 095. Nende arv suurenes võrreldes 2022. aastaga 3%.

Tervise Arengu Instituut kutsub kõiki inimesi seksuaalsel teel levivate infektsioonide suhtes testima

teisipäev, 21 mai 11:57

 

20.–27. mail toimub üleeuroopaline testimisnädal, mille eesmärk on tõsta teadlikkust HIV ja teiste seksuaalsel teel levivate infektsioonide (STLI) testimise olulisusest ning rõhutada, et testimine on loomulik ja tavapärane osa tervislikust eluviisist kõigile seksuaalselt aktiivsetele inimestele.

 

Sõeluuringute teenusejuhi Maria Suurna arvamuslugu: sõeluuringul osalemine võib osutuda elupäästvaks

teisipäev, 14 mai 11:22

Eestis sureb igal aastal vähki ligi 4000 inimest. Mitmed nendest juhtumitest võiksid aga olla ennetatavad või ravitavad, kui inimesed käiksid aktiivselt sõeluuringutel, kirjutab Maria Suurna.

Õpetajate rahatarkuse mentorklubisse oodatakse nii alustajaid kui edasijõudnuid

teisipäev, 07 mai 15:47

Täna algas registreerumine õpetajate rahatarkuse viienda hooaja mentorklubidesse, kuhu on oodatud lasteaia- ja kooliõpetajad, noorsoovaldkonna ja raamatukogude töötajad. Esmakordselt avatakse grupp ka edasijõudnutele, kel mentorprogramm juba läbitud.

Kodukaunistamise konkurss „Eesti kaunis kodu 2024“

reede, 03 mai 11:22

Kodukaunistamise liikumise patroon on Eesti Vabariigi President.

 

Vabariiklikule konkursile „Eesti kaunis kodu“ on oodatud kandideerima traditsioonilised kodud, kui ka kaunilt kujundatud kortermajade ümbrused, külaplatsid, pargid, laste mängumajad, ühiskondlikud või tööstushoonete ümbrused.  Igast maakonnast valitakse välja 3 kaunist objekti.