Tunnusta Valgamaa ettevõtteid ja ettevõtluse edendajaid

neljapäev, 28 oktoober 15:51

Valgamaa Omavalitsuste Liit ja Valgamaa Arenguagentuur kuulutavad välja konkursi „Valgamaa ettevõtluse auhind 2021“, selgitamaks välja parimad, kes oma hea maine ja aktiivse tegevusega on aidanud kaasa maakonna positiivsele arengule.

Nominente on oodatud esitama kõik, nii asutused/ organisatsioonid, ettevõtted ja eraisikud.

LEADER toetuste taotlemise võimalused Mulgimaa piirkonnas

teisipäev, 26 oktoober 09:11

Avanemas on LEADER toetuste taotlemise voorud. Toetuse taotlust saavad esitada Mulgi vallas, Tõrva vallas (v.a Soontaga külas) ja Viljandi vallas (v.a endise Kolga-Jaani valla territooriumil) tegutsevad ettevõtjad, mittetulundusühingud (MTÜ), kohalikud omavalitsused (KOV) ja sihtasutused (SA).

Valgamaa koolide õpetajad osalevad Eesti esimeses rahatarkuse mentorklubis

kolmapäev, 06 oktoober 08:51

Maakondlike Arenduskeskuste võrgustiku ja Rahandusministeeriumi koostöös välja töötatud õpetajate rahatarkuse mentorklubi laieneb kõigisse maakondadesse. Valgamaalt osalevad klubis Lüllemäe Põhikooli, Valga Põhikooli, Keeni Põhikooli, Valga Gümnaasiumi, Tsirguliina Kooli, Valga Avatud Noortekeskuse, Kaitseliidu Valgamaa ringkonna ning Valga valla haridus- ja noorte töötajad. Klubitegevuses täienevad õpetajate rahatarkuse teadmised, et neid noortele edasi anda. Mentorklubist võtab osa 177 õpetajat üle Eesti, enamik neist kuuluvad Ettevõtliku Kooli võrgustikku.

Kagu-Eesti ettevõtluspäev. Kuidas ettevõtte arengule uus käik sisse saada?

esmaspäev, 27 september 10:24

Kagu-Eesti ettevõtluspäev toimub 6.ndal oktoobril  Võru kultuurimajas KANNEL.
Mis on kriitilised edufaktorid, mis aitavad omanikel põlvkondade vahetuse ettevõttes edukalt läbi viia, millised on alternatiivid siis kui üleandmist ei saa teha?  Kuidas ettevõtte väärtust arvutada? Millised on võimalused ärist väljumisel?
Teemat avab ettevõtete strateegilise juhtimise ekspert Indrek Saul ning oma kogemusi jagavad piirkonna ettevõtjad.

Valga Gümnaasiumi projekt jõudis edulugude konkursi finaali

teisipäev, 21 september 13:15

Haridusprogrammi Ettevõtlik Kool edulugude konkursi „Õppimine on põnev!“ komisjon on 103-st eduloost välja valinud 12 nominenti 4 erinevas kategoorias. Valgamaalt jõudsid finaali Valga Gümnaasiumi projekt „Valga Gümnaasiumi õpilased võrgutavad koole molekulaargastronoomiaga populaarteaduse võrku”. Laureaadid selguvad hariduskonverentsil „Ennast juhtiv väärtust loov noor ei ole imeloom!“ 04. novembril veebi vahendusel.

Ettevõtliku Kooli arendusjuhi Heidi Uustalu sõnul on märkamine ja tunnustamine äärmiselt oluline. „See on suur kiitus meie kõikidele haridusasutustele, õpetajatele, lapsevanematele ja noortele, kes õppetöö käigus või ka selle välisel ajal viivad ellu märkimisväärseid algatusi, mis edendavad meie kõigi ettevõtlikkust,“ lisab Uustalu. Tema sõnul on rõõmustav näha, et vaatamata möödunud keerulisele õppeaastale viidi koolides ja lasteaedades ellu mitmeid algatusi ja tegevusi, mis väärtustavad ettevõtlikku õpet. „Ettevõtlikult saab õppida igal ajal ja igal pool, seda tõestab ka meie tänavune edulugude konkurss, mille raames laekus hulganisti edulugusid distantsõppe ajast,“ selgitab Uustalu.

Ettevõtlusnädal tuleb taas: Kohane ja võida!

teisipäev, 14 september 12:47

Traditsiooniline üle-eestiline Ettevõtlusnädal toimub sel aastal 4.-10. oktoobrini. Eesti suurima koolitusnädala juhtmõte on sel aastal „Kohane ja võida!“

Kesk-Eesti alustab turvalise teenuse ja säästva turismi arendustegevustega​

pühapäev, 12 september 21:19

Viljandimaa, Järvamaa, Põltsamaa vald ning Tõrva vald on alustanud ühise turismialase koostööprojektiga. Ühistegevuste raames arendatakse Kesk-Eestis turvalist ja keskkonnasõbralikku teenust ning valmib ettevõtjatele suunatud koolitus- ja mentorprogramm.

Lõuna-Eesti Toidukonverents 

teisipäev, 07 september 22:42

Konverentsi teemaks on (Maa)ettevõtlus kui elustiil – amatöörist professionaaliks. Eestimaal on nii palju toidutootjaid-, pakkujaid, kelle tegevus alguse saanud kirest, hobist, elustiilist, mis nüüd toob ka leiva lauale. Kuidas on nende ettevõtjate teekond olnud, mis on olnud väljakutsed, karid, mis on olnud õnnestumised, ehk ka õnnelikud juhused – tule kuula!

Kutse ettevõtjatele Georg Merilo koolitusele "Praktilised läbirääkimised"

esmaspäev, 06 september 14:18

Kutsume Kagu-Eesti väikeettevõtjaid koolitusele „ Praktilised läbirääkimised“.
Aeg: 23.september  Valgajärvel Siidrikojas
 

Infopäev veebis Valgamaa Partnerluskogu toetustest 

esmaspäev, 06 september 12:16

7. septembril kell 15.00 olete oodatud infopäevale, kus räägitakse täpsemalt septembris avatavate taotlusvoorude tingimustest ja taotluste esitamisest e-PRIAs.
Osalema oodatakse Valgamaa Partnerluskogu tegevuspiirkonna ettevõtjaid. Valgamaa Partnerluskogu tegevuspiirkond on Otepää vald, Valga vald (välja arvatud Valga linn), Elva valla Hellenurme ja Aakre kandi külad ning Soontaga küla Tõrva vallas.

 Kultuuripärand