Tasuta koolitus Kagu-Eesti väikeettevõtjatele „ Parem juht, parem tulemus“ 4-5.augustil Pühajärve puhkekeskuses

reede, 23 juuli 09:49

Koolitusel osalejad analüüsivad oma ettevõtte tegevused süsteemselt läbi, leiavad kohad parendamiseks või muutmiseks, saavad kaasa konkreetse tegevuskava parenduste ja muudatuste elluviimiseks.

Toetusvõimalused ettevõtjatele ja võrgustike arendajatele - Valgamaa Partnerluskogu taotlusvoor 6.-24. september

neljapäev, 08 juuli 09:06

Sügisel, 6-24.september,  toimub Valgamaa Partnerluskogu taotlusvoor ning ettevõtetel on võimalik taotleda investeeringutoetust. Samuti oodatakse sellel aastal taotlusi võrgustike arendamiseks ning loomiseks. 
Valgamaa Partnerluskogu tegevuspiirkond on Otepää vald, Valga vald (välja arvatud Valga linn), Elva valla Hellenurme ja Aakre kandi külad ning Soontaga küla Tõrva vallas.

ÕPPEREIS VALGAMAA NAISETTEVÕTJATELE 08.07.2021

reede, 02 juuli 11:29

Valgamaa Arenguagentuur korraldab 08.07.2021.a Valgamaa Naisettevõtjatele õppereisi Tsirgumäe Toidusallu. 

Üritus on suunatud Valgamaa naiettevõtjatele ja naistele kes plaanivad alustada ettevõtlusega. Töötukassa meetemetest räägivad Pille Mumm ja Tuuli Mekk. Tsirgumäe Toidusalu MTÜ tutvustab enda tegemisi ja shiitake seenekasvatuses saab oma silmaga vaadata kuidas taolisi seeni kasvatatakse.  

Päevakava:

13:00 – 13:15 kogunemine Valga Raekoja juures

13:15 – 13:45 sõit Tsirgumäele

14:00 – 15:00 Töötukassa meetmed väikeettevõtjatele (Pille Mumm ja Tuuli Mekk)

15:00 – 16.00 Lõuna Tsirgumäe Food Forestis;

16.00 - 17.00 Tsirgumäe Food Foresti (Tsirgumäe Toidusalu MTÜ) https://www.facebook.com/Tsirgumae.Toidusalu  ja shiitake seente kasvatuse https://kotus.ee/seenele-shiitake-seenele/  külastus;

17.10 - 18.00 Vestlusring suupistetega.

18:00 – 18:30 kojusõit

 

Osalustasu 10.- €

Rohkem infot: Inga Tikk inga.tikk@valgamaa.ee

Registreerimine: https://docs.google.com/forms/d/10jt2EotxNziGOV9u6PzXxyE2Ded-LozwPGVBN4NkKqU/prefill

NB! Õppepäeval osalevale ettevõttele arvestatakse VTA-d.

Lisainfo: Inga Tikk  (Valgamaa Arenguagentuur)

E-mail:  inga.tikk@valgamaa.ee

Telefon: +372 5303 3072

Ekspordi arendamise seminar 16.juunil Valgajärvel Siidrikojas

teisipäev, 08 juuni 23:03

Hea ettevõtja, kes Sa oled huvitatud ekspordi arendamisest. Kutsume Sind 16.juunil 2021, kl 16 -18 Valgjärvele.
Seminari teema: Kas suurelt mõelda on vaid suurte privileeg?

Keeni Põhikool liitus ettevõtlikku õpet edendava haridusprogrammiga Ettevõtlik Kool

teisipäev, 01 juuni 14:28

Pressiteade
MTÜ Maakondlikud Arenduskeskused
01. juuni 2021

Keeni Põhikool liitus ettevõtlikku õpet edendava haridusprogrammiga Ettevõtlik Kool

Keeni Põhikool liitus haridusprogrammiga Ettevõtlik Kool, et edendada ettevõtlikku koolikultuuri tervikliku ja süsteemse haridusprogrammi kaudu. Programmiga liitumise puhul allkirjastasid täna, lastekaitsepäeval Keeni Põhikooli direktor Kalmer Sarv, Ettevõtliku Kooli arendusjuht Heidi Uustalu, Valgamaa Arenguagentuuri juhatuse liige Anneli Kattai ja noored Joonas Kooser ning Sigrit-Ele Štenov elusuuruses koostööleppe, mille alla andsid kõik osapooled enda värvilised käejäljed. Sellega on Valgamaal programmiga liitunud kokku 7 õppeasutust.

Ettevõtliku Kooli arendusjuhi Heidi Uustalu sõnul aitab Ettevõtlik Kool tuua õppeasutustesse rohkem iseseisvat ja ettevõtlikku hoiakut, arendab lastes otsustusvõimet ja ärgitab tegutsemishimu. „Ettevõtlikus Koolis on õpetajate ülesandeks kaasata lapsi kõigisse õppeprotsessi etappidesse nii, et initsiatiiv ja õppimislust lähtuksid õpilastest endist,“ selgitab Uustalu.

„Ettevõtliku Kooli programmiga liitumine on meie kooli jaoks väga oluline, see on kvaliteedimärk. Gümnaasiumitele sarnaselt peavad ka väikesed maakoolid olema atraktiivne koht õppimiseks. Keeni Põhikool peab igati ajaga kaasas käima ja looma konkurentsieeliseid teiste naaberkoolide ees. Soovime, et kõik meie piirkonnas elavad lapsed käiksid siin koolis ning suudaksime kaugemaltki meelitada peresid siia kanti elama. Ettevõtlik vaim on meie koolis juba niigi, nüüd viime selle uuele tasemele,“ ütleb Keeni Põhikooli direktor Kalmer Sarv.

Ettevõtlik Kool on kaasaegse hariduse kvaliteedimärk, mis on koondnimetus põnevale ja kaasavale õppimise metoodikale. Ettevõtlik Kool on aluse saanud 2006. aastast Ida-Virumaalt ning laienenud tänaseks kõikidesse maakondadesse. Ettevõtliku Kooli võrgustikuga on liitnud 148 õppeasutust üle Eesti.

Lisainfo:

Heidi Uustalu
Arendusjuht
MTÜ Maakondlikud Arenduskeskused
heidi.uustalu@arenduskeskused.ee
51 968 066
https://evkool.ee/

Maakondlikud arenduskeskused alustavad korteriühistute nõustamisega 

teisipäev, 25 mai 07:38

Mai lõpust on korteriühistutel võimalik küsida Valgamaa Arenguagentuurist ja Võrumaa Arenduskeskusest tasuta nõu KredExi toetuste, laenude ja käenduste kohta. Konsultatsiooni käigus saab teavet ühistule sobivate teenuste tingimuste, vajalike dokumentide ja ajakava kohta, samuti aitab arenduskeskuse konsultant vajadusel taotlusi täita ja esitada. Põlvamaa Arenduskeskuses käivitub teenus lähiajal.

Ettevõtjate toetamine seoses COVID-19 tulenevate piirangutega

kolmapäev, 12 mai 09:23

Ettevõtluse Arendamise Sihtasutus (EAS) avaldab Vabariigi Valitsuse poolt kinnitatud toetusmeetme tingimused Ettevõtjate toetamine seoses COVID-19 haigust põhjustava koroonaviiruse levikust tulenevate piirangutega

Soovid luua e-poodi, kuid ei tea, kuidas seda teha?

neljapäev, 22 aprill 10:49

E-kaubanduse baaskursus on intensiivne koolitusprogramm, mis annab teadmised alates e-poe loomisest kuni selle turundamiseni. Kursus koosneb 3 moodulist ja 6 koolituspäevast, kokku 36 akadeemilist tundi.

Ettevõtliku Kooli edulugude konkurss „Õppimine on põnev!“ 2021 on alanud!

reede, 16 aprill 15:33

Traditsiooniline Ettevõtliku Kooli edulugude konkurss „Õppimine on põnev!“ on avatud edulugude esitamiseks. Lugusid saavad esitada kõik nii noored, õppeasutused (koolid ja lasteaiad) kui ka lapsevanemad neljas erinevas kategoorias.

Kohalikud kogukonnad saavad aprilli lõpuni toetust taotleda

neljapäev, 01 aprill 09:13

1. aprillist avaneb kohaliku omaalgatuse programmi kevadvoor, kust kogukondadesse panustavad mittetulundusühingud ja sihtasutused saavad taas oma tegevuseks toetust küsida. Maksimaalne toetussumma on kuni 4000 eurot ühe projekti kohta, taotlemise tähtaeg on 30. aprill.Kultuuripärand