Uudised

22:52 24.08.2020

Infopäev Valgas: EASi toetused ja teenused

Kutsume ettevõtjaid 27. augustil Valgamaa Kutseõppekeskuses (Loode 3, Valga) toimuvale infopäevale, kus tutvustame EASi toetuseid ja teenuseid.

Infopäeval anname ülevaade tootearenduse tegemiseks pakutavatest toetustest ja tugiteenustest. Sealhulgas käsitleme nii väiksemad kui ka suuremaid Euroopa tasandi toetusi, võimalusi intellektuaalomandi kaitsmiseks ja tutvustatakse võimalusi, kuidas kaasata arendustöösse teadlasi. Kuna tootearenduses annab tihti lisanduvat väärtust juurde mõne koostööpartneri (teadusasutuse või teise ettevõtte) kaasamine, siis saab infopäeval ka ülevaate, kuidas EAS saab ettevõtetele koostööprojektides abiks olla.

Infopäeval on ettevõtetel võimalus kohtuda lühikonsultatsiooniks innovatsiooni eksperdi, intellektuaalomandi eksperdi ning erinevate teenuste ja toetuste programmide juhtidega. Lühikonsultatsioonidele saab registreeruda infopäeval hommikukohvi ajal, kuid soovi korral saab anda meile üritusele registreerudes eelnevalt märku, millisest konsultatsioonist oled huvitatud.

Infopäevale on oodatud kõik ettevõtted, kes juba tegelevad tootearendusega või plaanivad sellega alustada.

Päevakava

09:30 – kogunemine, hommikukohv

10:00- 13:00 EASi teenuste ja toetuste tutvustus

  • Euroopa teadus- ja arendusvõrgustike võimalused Eesti ettevõtetele - ESA ja CERN – Eesti Kosmosebüroo juht Madis Võõras
  • EASi programmid ja toetused - rakendusuuringute programm, innovatsiooni- ja arendusosakud, Eurostars, Horisont, Green ICT, arenguprogramm, tootearendustoetus ja loomemajanduse programm – Strateegia ja tootearenduse valdkonnajuht Inge Laas
  • Teenused ja toetused koostööprojektideks - rahvusvaheliste ekspertide kaasamine, mobiilsusmeede – arenduskoostöö ekspert Relika Alliksaar Williams
  • Intellektuaalne omand koostööprojektides - praktilisi näpunäiteid koostöölepingute sõlmimiseks – Intellektuaalomandi spetsialist Siim Kinnas

13:00 kerge lõuna ja kiirkonsultatsioonid

Lühikonsultatsioonidele saab registreeruda infopäeval hommikukohvi ajal, kuid soovi korral saab anda meile üritusele registreerudes eelnevalt märku, millisest konsultatsioonist oled huvitatud:

  • Innovatsiooni eksperdiga  
  • Intellektuaalomandi eksperdiga  
  • Teaduskoostöö eksperdiga
  • Kindla meetme juhiga

Infopäeval osalevad järgnevad teemajuhid:
Inge Laas, valdkonnajuht, Inge.Laas@eas.ee
Sirje Post, innovatsiooni teenusejuht, Sirje.Post@eas.ee
Kaupo Reede, rakendusuuringute programmi projektijuht, Kaupo.Reede@eas.ee
Relika Alliksaar Williams, arenduskoostöö ekspert, Relika.Williams@eas.ee
Eve Päärendson, konkurentsivõime rahastuse ekspert, Eve.Paarendson@eas.ee
Karoli Kahn, projektijuht ESA, Karoli.Kahn@eas.ee
Karin Lõhmuste, teemajuht (loomemajandus), Karin.Lohmuste@eas.ee
Tiiu Treier, teemajuht (EUREKA/Eurostars), Tiiu.Treier@eas.ee
Madis Võõras, Eesti Kosmosebüroo juht, Madis.Vooras@eas.ee
Karina Tomba, teenusejuht (tööstuse digitaliseerimine ja tootearendus), karina.tomba@eas.ee
Kristel Kõiv, projektijuht (strateegia ja ärimudelid) Kristel.Koiv@eas.ee
Kersti Kuusksalu, projektijuht (tööstuse digitaliseerimine), Kersti.Kuusksalu@eas.ee
Aigi Kukk, projektijuht (tootearendus ja disain), Aigi.Kukk@eas.ee
Triin Kangro, projektijuht (CERN), triin.kangro@eas.ee
Siim Kinnas, intellektuaalomandi spetsialist, Siim.Kinnas@eas.ee
Marius Kuningas, intellektuaalomandi konsultant, Marius.Kuningas@eas.ee
Andrei Nikonov, innovatsiooniekspert, Andrei.Nikoniv@eas.ee
Kaido Sipelgas, rahvusvaheliste programmide ekspert, Kaido.Sipelgas@eas.ee
Laura Gredzens, infopäeva kontakt Valgas, Laura.Gredzens@valga.ee

Lisainfo ja registreerimine:Relika.Williams@eas.ee, tel 58515072
Relika Alliksaar Williams
arenduskoostöö ekspert
Ettevõtluse Arendamise Sihtasutus

 

 

Kultuuripärand