Lähisündmused

11:37 14.11.2018

Soome ja Rootsi sihtturuseminar mööbli- ja sisustustoodete tootjatele 5. detsembril Tartus

Autor: Elo Mets
Allikas: Tartu Ärinõuandla

Seminar on mõeldud nii neile ettevõtetele, kes alles planeerivad siseneda Soome/ Rootsi turule, kui ka neile, kes juba tegutsevad nimetatud turgudel ning soovivad oma tegevust laiendada.

Tartu Ärinõuandla korraldab koostöös EASi ekspordiesindajatega Soome ja Rootsi sihtturgude seminari mööbli- ja sisustustoodete tootjatele, mille eesmärk on anda osalejatele võimalus valmistada oma ettevõte ette Soome ja/ või Rootsi turgudele paremaks sisenemiseks, kuidas nimetatud riikide turgudel edukalt tegutseda. Lisaks jagatakse infot kontaktide ja koostöövõimaluste leidmise kohta.

SEMINARI TOIMUMISE AEG: 5. detsember 2018

TOIMUMISKOHT: SPARK Demo (Narva mnt 3), Tartu

SEMINARI PROGRAMM:
08:45                  Kogunemine, kohv, suupisted
09:00                  Avasõnad Elo Mets Tartu Ärinõuandla projektijuht
09:05                  Irene Surva-Lehtonen EAS ekspordinõunik Soomes. Kuidas siseneda edukalt Soome turule, uute koostööpartnerite, klientide leidmine, lühiülevaade Soome mööbli- ja sisustustoodete sektorist.
09:35                  Ulla Kotila Design Social Helsinki Oy – Soome sisustusarhitekt, räägib sisekujundusest, interjööri valdkonna trendidest, sisustusprojektidest, võimalustest Soomes. INGLISE KEELES!
10:15                  Peep Kuld On24.ee ja On24.fi kaasomanik ja nõukogu liige. Praktiline kogemuslugu – kuidas turundada Soomes – ON24.fi näitel. On24 sisustuskaubamaja loodi 2001. aastal, 2004. aastal laieneti Soome ning tänaseks on firmast saanud Eesti suurim mööblimüüja. Lisaks on Peep ka tehnoloogiafirma Cleveron AS üks asutajaid.
10:45                  Kiire sirutuspaus
10:55                  Veljo Kiigemägi Velma Mööbel OÜ juhataja. Praktiline kogemus Soome turul tegutsemisest.
11:25                  Anna Öberg EAS ekspordinõunik Rootsis. Kuidas siseneda edukalt Rootsi turule, uute koostööpartnerite, klientide leidmine, lühiülevaade Rootsi mööbli- ja sisustustoodete sektorist. INGLISE KEELES!
12:00                  Lõunapaus
12:45                  Priit Kerma Floyd IFS partner. Kuidas müüa kvaliteeti. Priidul on 24-aastane kogemus sisustusprojektide juhtimisest Eestis ja Soomes ning 5 viimast aastat ka Rootsis. Priit räägib oma ekspordikogemustest Soomes ja Rootsis, juhib tähelepanu järgimist vajavatele aspektidele ning räägib Soome ja Rootsi turu erinevustest.
13:10                  Toomas Käbin ekspordijuht, Sarkop AS. Kuidas Sarkop alustas Rootsi turul ja mida silmas pidada suhtlemisel rootslastega.
13:30                  Arutelu ja küsimused, võrgustumine. Kohv, puuviljad.
13:45-15:15         Privaatnõustamised EASi ekspordiesindajate juures, a 15min (eelneval registreerimisel!)

Seminar on tasuta, kuid vajalik on eelnev registreerumine SIIN 

Seminari kulud kaetakse Euroopa Regionaalarengu Fondist prioriteetse suuna 5 „Väikese ja keskmise suurusega ettevõtete ja piirkondliku ettevõtluse arendamine“ meetme „Piirkondade konkurentsivõime tugevdamine“ tegevuse  5.4.2. „Piirkondlikud algatused tööhõive ja ettevõtlikkuse edendamiseks“ – raames.

Täiendav info: Elo Mets, projektijuht Tartu Ärinõuandla, e-mail: elo@arinouandla.ee, tel: 511 3932