Avanemas on toetusvõimalused Valgamaa ettevõtjatele

esmaspäev, 13 august 15:45

27. augustist 14. septembrini on avatud Valgamaa Partnerluskogu neli taotlusvooru:

Alustava ettevõtja baaskoolitus

esmaspäev, 09 juuli 15:25

EASi poolt korraldatav „Alustava ettevõtja baaskoolitus“, koostöös BDA Consulting OÜ-ga alustab septembris – registreerimine on alanud.

 

Liivimaa laadal valmivad liivi toidud

neljapäev, 07 juuni 11:29

Valgamaa Arenguagentuuri eestvedamisel valmistavad erinevate ettevõtete esindajad 9. juunil toimuval Valga-Valka kaksiklinnade sünnpäevalaadal liivi toite. Kella 11 – 15 toimuvas töötoas valmivad toidud,  mis on inspireeritud vanadest tehnoloogiatest uues kuues ning kohalikust toorainest tänapäeva maitsetega.

EASi sügisesed programmid ettevõtjatele, registreerimine kuni 15.juuni.

kolmapäev, 06 juuni 09:32

EAS (Ettevõtluse Arendamise Sihtasutus) koostöös BDA Consulting OÜ-ga viivad sügisel läbi Ärimudeli praktikumi ja Tootearenduse meistriklassi. Avaldusi nendesse programmidesse oodatakse kuni 15. juunini.

Valgamaa arengustrateegia visioon: kas jätkame Lõunamaana või Ugandina?

esmaspäev, 28 mai 15:23

Valga- Valka Kreis, Suur- Mulgimaa pealinn Tõrva ja taliolümpialinn Otepää- kas reaalne tulevikuvisioon Lõunamaast või Ugandi maakonnast?  Sellistel teemadel visiooni ehk soovitud tulevikupilti maakonna arengust kogunes 24. mail Valga Raekojas toimunud seminarile looma 45 ärksat inimest.  Hea meel, et nende hulgas olid Valga, Tõrva ja Otepää volikogu esimehed, vallajuhid, samuti arendusspetsialistid, maakonna erinevate valdkondade huvigruppide esindajad, eksperdid, ettevõtjad, vabaühenduste liikmed, riigiametite esindajad ning aktiivsed kogukonnaliikmed.

Toimus Valgamaa turismiettevõtjate õppereis Ida-Virumaale

kolmapäev, 16 mai 10:10

09.05. – 10.05 toimus Valgamaa  turismiettevõtjate õppereis Ida-Virumaale. Õppereisi eesmärk oli jagada kogemusi ja saada ideid oma turismiettevõtluse arendamiseks.

 

Ilusate ilmade saabudes on näha rohkem liikumist

teisipäev, 08 mai 14:42

Valga Külastuskeskusest (Kesk 11, Valga) on hea võimalus rentida endale jalgratas mõneks tunniks või koguni terveks päevaks.

Üle-eestiline edulugude konkurss „Õppimine on põnev!”

esmaspäev, 07 mai 20:32

Edukuse ja toimetuleku suurim eelis peitub ettevõtlikkuses!

Ettevõtlikkus on eluhoiak, mida iseloomustavad loov ja uuenduslik mõtlemine, saavutusvajadus ja arukas juhtimine. Kõike seda aitavad välja arendada lasteaiad ja koolid.

Konkursiga “Õppimine on põnev!” tunnustavad haridusprogramm „Ettevõtlik kool“ ja Maakondlike Arenduskeskuste võrgustik koole ja lasteaedasid nende ettevõtlikkuse eest, mis tihtipeale jääb kõrvaltvaatajale märkamatuks. Edulugude konkurss toob esile ja tutvustab laiemale auditooriumile ettevõtlikku hoiakut väärtustavate õppeasutuste tegevusi. Konkursi edulugude tähtsamad kriteeriumid on seotus päriseluga, läbipõimitus õppekavaga ja noorte vastutuse osakaal tegevuse juures.