Teraapiafondi reformiga kaob patsiendi omaosalus

teisipäev, 02 juuli 10:37

Teraapiafond, mille kaudu on perearstid saanud oma patsiente suunata kliinilise psühholoogi, logopeedi ja füsioterapeudi vastuvõtule, on alates 1. juulist täielikult Tervisekassa hallata. Muudatuse toel kaob patsientide omaosalus ning tekib kindel nimekiri teenuseosutajatest, kes Tervisekassa rahastusel teenust pakuvad.

Tervisekassa hakkab hüvitama paljusid uusi ravimeid

kolmapäev, 26 juuni 10:41

Alates 1. juulist 2024 uueneb Tervisekassa hüvitatavate soodusravimite loetelu, kuhu lisati uusi ravivõimalusi epilepsia ja neuroloogiliste haiguste, Parkinsoni tõve, tsüstilise fibroosi, päriliku angioödeemi, Fabry tõve, amüloidoosi ja atoopilise dermatiidi raviks. Samuti laiendati juba loetelus olevate ravimite rahastustingimusi, mis muudab mitme vähipaikme, II tüüpi diabeedi ja hüperkolesteroleemia ravis kasutatavad ravimid kättesaadavamaks.

Arst: Eesti puugid levitavad malaariasarnast viirust, ühelt puugilt võib saada ka mitu haigust

esmaspäev, 17 juuni 13:52

Soojenev kliima, heitlikum temperatuuride vaheldumine ning uute putuka- ja taimeliikide Eestisse levimine toovad Eestisse ka uued tervisega seotud küsimused. Suvise tervisemure puhul piisab enamasti kodusest ravist. Perearsti nõuandetelefoni 1220 arst-nõustaja dr Karina Ivanova selgitab, millal vajab suvine tervisemure aga meditsiinilist tähelepanu.

Pooled perearstid kasutavad patsientide tervisemurede lahendamiseks digiteenindusplatvorme

kolmapäev, 12 juuni 10:35

Tervisekassa perearstide digiteenindusplatvormide projektijuht Kristin Kuusk

Tervisekassa rahastab alates sellest aastast digiteenindusplatvormide kasutamist perearstiabis. Peamine eesmärk on pakkuda patsiendi ja perearstikeskuse vaheliseks suhtluseks turvalisi infotehnoloogilisi kanaleid, mis toetavad nii perearstikeskuste tööd kui ka lihtsustavad inimeste jaoks pöördumist oma perearsti poole.

Kõigil on õigus hingata saastumata õhku

esmaspäev, 03 juuni 15:56

Tervise Arengu Instituut (TAI) ja Tervisekassa tuletavad alanud teavituskampaaniaga „Hoia õhk puhas!“ meelde, et e-sigarettide suitsetamine ehk veipimine on keelatud samades kohtades, kus on keelatud ka tavasigarettide tarvitamine.

Alates 1. juulist muutub teraapiafondi rahastus

reede, 31 mai 17:35

Teraapiafond, mille kaudu on perearstid saanud oma patsiente suunata kliinilise psühholoogi, logopeedi ja füsioterapeudi vastuvõtule, on sellest aastast Tervisekassa hallata. Mida see muudatus inimeste ja tervishoiutöötajate jaoks tähendab, selgitab lähemalt Tervisekassa usaldusarst Katri Seersant.Kaasrahastanu EL
Valgamaa Arenguagentuur