Ole kursis ja ühenduses MKMiga

Majandus- ja kommunikatsiooniministeerium lõi koroonaviiruse COVID-19 leviku tõttu kannatada saanud ettevõtjatele ühtse kontaktpunkti, kus saab oma murede ja küsimustega riigi poole pöörduda.

“Kriisiolukord on pööranud paljude meie ettevõtjate elu pea peale ning tekitanud neile hulga vastuseta küsimusi, mis vajavad lahendusi,“ märkis väliskaubandus- ja infotehnoloogiaminister Kaimar Karu. “Seetõttu otsustasime luua neile koha, kus tekib võimalus saada vastuseid päevakohastele kriisiga seotud küsimustele ning edastada ka oma muresid.”

Majandus- ja kommunikatsiooniministeeriumi kontaktpunkt on kolmetasemeline. Esimeseks tasemeks on ministeeriumi veebilehelt aadressil https://www.mkm.ee/et/korduma-kippuvad-kusimused-koroonaviirusega-seoses leitav ning regulaarselt täienev loetelu korduma kippuvatest küsimustest (KKK). Soovitame kõigil esmajärjekorras tutvuda sealtoodud vastustega.

 

Kontaktipunkti teine tase on spetsiaalselt selleteemaliste küsimuste esitamiseks mõeldud e-maili aadress covid19@mkm.ee . Sinna tasub pikemalt kõhklemata pöörduda kõigil ettevõtjatel, kes ei leidnud enda küsimusele vastust KKK veebilehelt.

 

Kolmandaks tasemeks on ettevõtetele suunatud webinar’id Zoom keskkonnas, kus esitletakse uut informatsiooni ning vastatakse küsimustele n-ö „otse-eetris“. Webinar’id toimuvad vastavalt vajadusele ning toimumisaegade info leiab jooksvalt MKMi kodulehe avalehelt, jooksvalt kuvame webinar´ide toimuist Valgamaa Arenguagentuuri facebooki lehel.

„Nii riigi kui ettevõtjate seisukohalt on oluline, et info liiguks ettevõtjateni võimalikult operatiivselt ning et ka MKM-il oleks ajakohane ülevaade ettevõtjate hetkemuredest ja väljakutsetest, mida siis meetmete ning poliitikate väljatöötamisel arvesse võtta,“ sõnas Karu. „Neil ettevõtjatel, kes on mõne erialaliidu liikmed, soovitame oma muredest teada anda ka neile – ka sealtkaudu liigub informatsioon ministeeriumisse ning erialaliitudel on koondülevaadet omades võimalik pakkuda välja ka liikmete vajadusi arvestavaid lahendusvariante,“ lisas minister.

Webinar'i juhend

Webinar´i live-keskkonda saab ka 24/7 küsimusi lisada. Paar korda päevas saadetakse esitatud küsimuste-vastuste koond soovijatele e-postkasti. Kes koondit ka oma postkasti soovib, palun edastada oma meiliaadress kristiin.jets@mkm.ee.

18.03 kell 15:30 toimunud webinar´i saab järelkuulata SIIN

Reedel, 20. märtsil algusega kell 15.30 toimus teine webinar, kus majandusarengu asekantsler Viljar Lubi ja Rahandusministeeriumi ja Sotsiaalministeeriumi esindajad andsid ülevaate ettevõtluse toetuseks suunatud kriisimeetmete paketist.

20.03 kell 15:30 toiunud webinar´i saab järelkuulata SIIN

Liitumiseks vajuta siia:

https://zoom.us/j/519966510?pwd=Q2wyOHE3MU1GbTRacHAxdGFnTGdLQT09

 

Parool: 653436

Webinar ID: 519 966 510

 

Kuidas liituda:
1. Enne webinari laadida alla Zoom äpp arvutisse (Zoom Client for meetings): https://zoom.us/download  
2. Webinari eel klikkida lingile: https://zoom.us/j/116914917    (Parool: 653436)
3. Kliki "Join the meeting" ning lisa nimi ja email
4. "Terms and conditions" --> kliki "Agree"
5. Kliki nupule "chat" ning saad lisada panelistidele jooksvalt oma küsimusi

 

Lisainfo ja küsimused:

Kristiin Jets
MKM, avalike suhete osakond
kristiin.jets@mkm.ee

Kultuuripärand