Uudised

07:21 12.04.2018

Eesti parimad minifirmad selgitatakse välja 16. aprillil Valgas

Valgamaa Arenguagentuur koostöös Junior Achievement Eestiga korraldab teist aastat järjest Eesti parima minifirma valimise Valgas. Samal sündmusel selgitatakse välja ka Valgamaa noorte ettevõtluskonkursi „Nupp nokib“ parimad.  Lõppvõistlus toimub esmaspäeval, 16. aprillil algusega kell 14.15 Valga Kultuuri- ja Huvialakeskuses.

Eesti parima minifirma tiitli eest võistleb 12 minifirmat, Nupp nokib konkursi võidu eest heitleb 17 võistkonda, esimest korda on võistlustules kolm  mini-minifirmat (6 klass). Nupp nokib konkursi võitja saab tootearenduseks  500 eurot.

 

„Sündmuse külastamine on suurepärane võimalus näha, kuidas  saab paari kuuga ideest toode,  mida mõtlevad tuleviku ettevõtjad ning  mida on nende arvates täna perspektiivikas  teha, “ ütles Nupp nokib konkursi korraldaja Anneli Kattai. 

 

Sündmus  algab kell 14. 15 Eesti parima minifirma ja „Nupp nokib“ konkursi avamisega, kell 14.30-16.00 on võimalik soetada endale mini- ja õpilasfirmade tooteid  ning kell 16.00 algavad teatrisaalis firmade esitlused, mille raames tutvustatakse valminud tooteid ja tuuakse välja, miks on taolistel konkurssidel noortel kasulik osaleda .  Kell 18.00 toimub parimate väljakuulutamine ja ühine pidulik tordisöömine.

 

2017 aasta sügisel genereeris 100 Valgamaa 6- 12 klassi noort 33 äriideed, millest „koorus“  19 võistkonda, kes asusid ideede põhjal välja töötama oma tooteid ja teenuseid.  Osalejad  said juurde teadmisi tootearendusest, turundusest, raamatupidamisest. Osaleti  Valga Põhikooli kingilaadal, Pärnu ja  Tartu jõululaatadel ning Tallinna õpilasfirmade laadal (osalevaid firmasid ca. 300).   Nupp nokib konkursi tegevusi kajastab Facebooki leht „Nupp nokib“.

 

Valgamaa noorte mini- ja õpilasfirmad on kolmandat aastat toimuva konkursi raames olnud edukad. Käesoleval hooajal on Valgamaa noored pälvinud juba mitmeid auhindu:

  • suurima müügikäibe eest sai Eesti õpilasfirmade laadal Tallinnas tunnustuse heegeldatud kaisuloomi ja ühemehe pingpongi laudasid tootev minifirma Candys;
  • Pärnumaa laadal sai parima minifirma tiitli minifirma Võime, mis toodab meevõi määrdeid, parima toote tunnustuse sai parkimiskellasid valmistav mini-minifirma Kellassepad ja suurima läbimüügi tunnustuse käsitöö rukkišokolaade tootev minifirma Rye Mice;
  • Tartu õpilasfirmade laada eripreemia parima noore üksiküritaja tiitliga sai minifirma Koduingel, mis valmistab suitsuanduri kaunistusi;
  • Tõrva valla 2017.a. eripreemia Aasta Tegija tiitli pälvis minifirma Ilu Purgis, mis toodab kehahooldustooteid;
    Maakonna mini- ja õpilasfirmad tutvustasid Valgamaad ka turismimessil TourEst 2018.

 

Ettevõtluskonkursi tegevusi rahastatakse meetmest "Piirkondade konkurentsivõime tugevdamine" tegevusest  "Piirkondlikud algatused tööhõive ja ettevõtlikkuse edendamiseks" projekt nr EU51089 „Valga maakonna piirkondlikud algatused tööhõive ja ettevõtlikkuse edendamiseks 2017-2018“.